Wciąż niezastąpiony

Kamil Kosiński
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Aparaty cyfrowe to standardowe wyposażenie telefonów komórkowych, ale jakość robionych nimi zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Chcąc uwiecznić ważną chwilę, warto sięgnąć po klasyczny, samodzielny model. Jest w czym wybierać.

1

Canon EOS 5D

Prawdziwy mały obrazek

Cena: 10 835 zł

Z obiektywem: 13 054 zł

Rozdzielczość 12,8 mln pikseli wykorzystująca matrycę o wymiarach pełnej klatki małoobrazkowej z pewnością nie rozczaruje. Do tego możliwość wykonania 60 fotek z prędkością 3 klatek na sekundę i magnezowy korpus.

2

Olympus E-400

Jakość dla amatorów

Cena: 1999 zł

Z obiektywem: 2299 zł

Nie oferuje takiego bogactwa funkcji jak inne cyfrowe lustrzanki, ale swoje zalety ma. Wielkość i waga (zaledwie 380 gram) powodują, że to aparat godny polecenia wymagającym fotoamatorom.

3

Kodak Easy Share V610

Pomysłowy Dobromir

Cena: 1700 zł

Malutki aparat z 10-krotnym zoomem optycznym i dwoma obiektywami. Matryca o rozdzielczości 6,1 megapiksela. Technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie zrobionych zdjęć do drukarek, telefonów komórkowych czy komputerów.

4

Nikon Coolpix S10

Świat się kręci

Cena końcówki serii: 699 zł

Model wycofywany z rynku, ale wciąż dostępny. Producent zapewnia, że innowacyjny obrotowy obiektyw sprawia, iż walory wizualne aparatu

dorównują jego cechom użytkowym. Pytanie tylko, czy jest na odwrót? Bo co do niezwykłości usytuowania obiektywu, nikt nie ma chyba wątpliwości.

5

Panasonic DMC-FZ8

Dla chwalipięty

Cena: 1599 zł

Wygląda imponująco. Jednak w rzeczywistości to tylko kompaktowa stylizacja na lustrzankę. Przetwornik 7,2 megapiksela i przyzwoity 12-krotny zoom optyczny.

6

Sony DSC-T100

Ciekawostka w swej klasie

Cena: 1799 zł

Pięciokrotny zoom optyczny to nic nadzwyczajnego. Matryca o rozdzielczości 8,1 megapiksela to już coś. Przesuwna osłona obiektywu? Raczej ciekawostka. Ale 3-calowy wyświetlacz LCD to naprawdę dużo jak na aparat tej klasy. Dostępny w trzech kolorach: stalowym, czarnym i czerwonym.

7

Canon Digital IXUS i7 zoom

Gupik wyjdzie doskonale

Cena: 1117 zł

Wyposażony w 17 różnych trybów zdjęciowych — w tym Akwarium, który optymalizuje kolory oraz kontroluje pracę lampy błyskowej i zmianę czułości ISO podczas fotografowania podwodnego życia przez szybę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu