Wdrożenie tygodnia Aelia będzie miała dwa systemy ERP

KA
opublikowano: 17-03-2010, 00:00

Polski oddział francuskiej firmy wdroży nowy system ERP. Mimo że jeden już ma i nie zamierza się go pozbywać.

Działająca na lotniskach w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie sieć sklepów wolnocłowych Aelia zdecydowała się na wdrożenie produkowanego przez Microsoft systemu ERP o nazwie Dynamics AX. Podjęła taką decyzję, choć korzysta już z systemu ERP o nazwie Business Suite produkowanego przez SAP i… nie zamierza z niego rezygnować.

Ściślej rzecz ujmując: Aelia zastąpi SAP Microsoftem w dziedzinie księgowości.

— W Aelii działała francuska wersja SAP, która w zakresie finansów nie była dostosowana do naszych realiów. By wszystko było jak należy, trzeba by więc wdrożyć ten element systemu SAP zupełnie od podstaw. Aelia nie zdecydowała się na to ze względu na koszty, ale także dlatego, że księgowo obsługuje ją HDS Polska, należący do tej samej grupy kapitałowej. HDS to dużo większa firma i wykorzystuje system Microsoftu. Nie ma więc sensu wprowadzanie drugiego systemu tylko w związku z obsługą Aelii — wyjaśnia Grzegorz Drozd, pracownik HDS odpowiedzialny za informatykę Aelii.

W praktyce współistnienie dwóch systemów ERP będzie wyglądało w ten sposób, że SAP będzie nadzorował sprawy magazynowo-logistyczne i będzie zintegrowany z kasami rejestrującymi sprzedaż w sklepach. Natomiast oprogramowanie Microsoftu będzie pobierało dane z SAP w celu zaksięgowania transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy