We Wrocławiu otwarto nową część terminala lotniczego

DI, PAP
opublikowano: 30-03-2008, 08:14

Część terminala lotniczego o powierzchni prawie 2  tys. m kw. otwarto w sobotę na wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika. Terminal przeznaczony jest dla pasażerów podróżujących do krajów nienależących do Układu z Schengen.

Otworzenie terminala związane jest ze zniesieniem granicy powietrznej w ramach Układu z Schengen, które planowane jest na 30 marca.

Jak powiedział w sobotę obecny na uroczystości wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, otwarcie granicy powietrznej to kolejny, symboliczny dzień, który jest dopełnieniem tego co wydarzyło się w grudniu (wstąpienie Polski do Układu z Schengen - PAP).

Schetyna podkreślił, że polskie lotniska są przygotowane do otwarcia granic. "Cieszę się, że wpisało się w to również wrocławskie lotnisko" - dodał wicepremier.

W nowo otwartej części terminala będą obsługiwani pasażerowie spoza strefy Schengen, przylatujący z i lecący do m.in. Egiptu, Turcji i Tunezji. Hale nowego terminala zostaną oznaczone jako Terminal B. Dotychczasowy terminal, oznaczony jako Terminal A, będzie przeznaczony do obsługi pasażerów podróżujących do krajów należących do strefy Schengen oraz do Warszawy.

Znajdują się tam m.in. pokoje dla pasażerów spoza strefy Schengen, a także specjalne pomieszczenia dla służb celnych.

Jak powiedział prezes zarządu spółki Port Lotniczy Wrocław S.A. Dariusz Kuś, nowy terminal pomoże w rozładowaniu natężonego ruchu na lotnisku. "Jestem pewien, że będzie dużo lepiej niż do tej pory" - mówił.

Kuś podkreślił jednak, że głównym celem i największym wyzwaniem będzie budowa nowego terminalu, który docelowo ma mieć przepustowość rzędu 7 mln pasażerów rocznie. Całość inwestycji zaplanowano na lata 2008-2010, a koszt to około 750 mln zł.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / We Wrocławiu otwarto nową część terminala lotniczego