Czytasz dzięki

We wrześniu pełne przywrócenie krajowego ruchu lotniczego w Chinach

opublikowano: 27-08-2020, 10:36

Od początku września krajowy ruch lotniczy w Chinach będzie taki jak przed pandemią, poinformowała monitorująca globalny rynek podróży firma ForwardKeys.

W sierpniu liczba krajowych lotów w Chinach doszła do 86 proc. stanu z 2019 roku. Rosła stopniowo od połowy lutego, kiedy większość lotów była odwołana z powodu epidemii koronawirusa.

- To bardzo znaczący moment, bo po raz pierwszy od wybuchu epidemii COVID-19 duży segment rynku lotniczego powraca do poziomu sprzed pandemii – podkreślił Olivier Ponti z ForwardKeys.

Firma zakłada w swojej prognozie m.in. dalsze utrzymanie w Chinach kontroli nad epidemią i „agresywnych promocji cenowych”.

- Zasadnicze pytanie jest takie, czy duże rabaty będą nadal potrzebne aby podtrzymać wychodzenie z kryzysu – powiedział Ponti.

Alfred Chua z FlightGlobal zwraca uwagę, że Chiny korzystają z posiadania wielkiego obszaru i rozwiniętego rynku usług turystycznych.

- To pomaga chińskim przewoźnikom osłabić skutki kryzysu – zauważył. 

IATA, globalne stowarzyszenie linii lotniczych prognozuje, że liczba pasażerów nie powróci do poziomu sprzed pandemii do 2024 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane