We wtorek główne indeksy warszawskiej giełdy poszły lekko w dół

Internet Securities
opublikowano: 25-04-2006, 17:08

We wtorek na warszawskim parkiecie dominowały spadki. „Sesja od początku zapowiadała się nienajlepiej” – komentuje Maciej Bobrowski, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

We wtorek na warszawskim parkiecie dominowały spadki. „Sesja od początku zapowiadała się nienajlepiej” – komentuje Maciej Bobrowski, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

„Głównym tego powodem były spadek cen ropy i niepewność odnośnie do miedzi. W końcu ta ostatnia okazała się niepotrzebna i kurs KGHM-u wzrósł o 0,9%, do rekordowego dla spółki poziomu 112 zł za akcję” – mówi analityk.

„Inwestorzy postanowili realizować zyski na bankach. PKO BP stracił 2,2%, a BZ WBK 0,9%. W górę poszedł za to Pekao – o 0,48%” – komentuje specjalista BDM.

„Na najbliższych sesjach oczekiwałbym nie bicia rekordów, lecz spadków. Tym bardziej, że główny indeks giełdy węgierskiej, mniejszej i bardziej podatnej na wahania, spadł dzisiaj o 2%” – podsumowuje Maciej Bobrowski.

Na zamknięciu giełdy indeks WIG20 doszedł do poziomu 3.220,83 pkt, po spadku o 0,26%. WIG z kolei spadł o 0,37% i zakończył dzień na poziomie 44.281,20 pkt. Wartość wtorkowych obrotów na rynku to 1.330 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / We wtorek główne indeksy warszawskiej giełdy poszły lekko w dół