We wtorek na giełdzie prawopodobnie spadki

Internet Securities
opublikowano: 19-09-2006, 09:36

Wtorek na warszawskim parkiecie może przynieść realizację zysków z poniedziałkowej sesji, oceniają analitycy.

Wtorek na warszawskim parkiecie może przynieść realizację zysków z poniedziałkowej sesji, oceniają analitycy.

„Ewentualne dalsze wzrosty będą oznaczały test linii łączącej ostatnie szczyty, a w obecnej sytuacji trudno liczyć na skuteczne wybicie górą” – napisał w komentarzu dziennym Maciej Bobrowski, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Poniedziałkowa sesja zakończyła się wyraźnymi wzrostami najważniejszych indeksów GPW w Warszawie. Odbicie na rynku surowców będzie wspomagać wycenę akcji KGHM i PKN Orlen także we wtorek, jednak notowania kontraktów terminowych sugerują, że sesja zaczniej się poniżej poniedziałkowego zamknięcia. O godz. 9.05 kontrakty terminowe na WIG20 traciły 0,6%.

W poniedziałek WIG 20 na zamknięciu zyskał 1,09%, kończąc dzień na poziomie 3035,94 pkt. WIG wzrósł o 1,17% do poziomu 44870,85 pkt. Historyczny rekord zanotował MIDWIG, który wspiął się do 3.093,82 pkt (+1,14%). Obroty na rynku akcji wyniosły ok. 1,2 mld zł.

Na giełdach amerykańskich inwestorzy oczekiwali już na środową decyzję Fed w sprawie stóp procentowych, na wartości zyskiwały głównie spółki surowcowe. Dow Jones stracił 0,05%, a technologiczny Nasdaq wzrósł minimalnie o 0,01%. Na rynkach azjatyckich na wartości zyskiwały akcje japońskich eksporterów ze względu na osłabienie japońskiego jena oraz spółki surowcowe (m.in. BHP, Woodside Petroleum).O 8.30 japoński Nikkei 225 zyskiwał 0,1%.

Zdaniem analityków XTB, sygnał do dalszych ruchów mogą dać dzisiejsze dane o produkcji przemysłowej w Polsce za sierpień, które zostaną opublikowane o godz. 14.00. Prognozy wskazują na wzrost na poziomie 14,7% r/r. Inwestorzy bacznie też będą śledzić informacje o wskaźniku PPI w USA za sierpień (godz.14.30, prognoza +0,3%).(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / We wtorek na giełdzie prawopodobnie spadki