We wtorek rząd o wniesieniu do TF Silesia części akcji PGNiG, PZU i PGE

PAP
opublikowano: 07-09-2015, 18:27

We wtorek rząd zajmie się wnioskiem o wyrażenie zgody na wniesienie do TF Silesia części akcji PGNiG, PZU i PGE - poinformowało PAP źródło w resorcie skarbu państwa.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd rozpatrzy wniosek "o wyrażenie przez Radę Ministrów zgody na zbycie w trybie innym niż określony w art. 33 ust. 1 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji poprzez wniesienie do Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. części należących do Skarbu Państwa akcji Spółek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. oraz PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym tej Spółki".

Media spekulują o udziale TF Silesia w dokapitalizowaniu Nowej Kompanii Węglowej.

Skarb Państwa ma 72,4 proc. akcji PGNiG, 35,18 proc. akcji PZU i 58,39 proc. akcji PGE.

Na zamknięciu sesji w poniedziałek akcje PZU kosztowały 430 zł (po spadku o 0,28 proc.), papiery PGNiG wyceniano na 6,37 zł (ich cena nie zmieniła się), a walory PGE kosztowały 14,97 zł (po spadku o 0,86 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu