We wtorek spodziewana niewielkie spadki na GPW

opublikowano: 30-01-2007, 09:23

Wtorek, podobnie jak poniedziałek, powinien upłynąć pod znakiem stosunkowo ograniczonej zmienności indeksu dużych spółek. Jednak w odróżnieniu od dnia wczorajszego, dziś WIG20 raczej będzie stabilizował się na niewielkich minusach, lub w najlepszym razie, blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia.

 Wtorek, podobnie jak poniedziałek, powinien upłynąć pod znakiem stosunkowo ograniczonej zmienności indeksu dużych spółek. Jednak w odróżnieniu od dnia wczorajszego, dziś WIG20 raczej będzie stabilizował się na niewielkich minusach, lub w najlepszym razie, blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia.

Poniedziałkowa sesja zakończyła się wzrostem WIG20 o 0,57 proc. Taką samą zwyżkę zanotował WIG, natomiast TechWIG zyskał 0,47 proc. Na tle tych indeksów wyróżnił się MidWIG, który po wzroście o 1,13 proc., zakończył notowania na najwyższym poziomie w historii (4158,16 pkt).

Po poniedziałkowym wzroście, dziś należy spodziewać się porównywalnych spadków (być może za wyjątkiem indeksu MidWIG). Humory graczom psuć będzie nie tyle nienajlepsza wymowa wczorajszej sesji na Wall Street, w połowie której załamały się wzrosty głównych amerykańskich indeksów, ale przede wszystkim wczorajsze silne spadki cen miedzi (-4,1 proc.) i ropy (-3,2 proc.), które nie zostały jeszcze zdyskontowane. Ponadto rosnąca rentowność amerykańskich obligacji, w połączeniu z oczekiwaniem na ważne dane z USA, które jeszcze mogą ją zwiększyć, przy okazji powodując obawy o ewentualne podwyżki stóp procentowych w USA, także nie sprzyjają dziś kupnie akcji.

Wczoraj wzrosły akcje 152 spółek, 111 spadły, a 27 pozostały bez zmian. Najwięcej zarobili akcjonariusze 2 NFI (+35,78 proc.), najwięcej stracili natomiast akcjonariusze spółki Mediatel (-5,62 proc.). Najaktywniej handlowano akcjami KGHM (92 zł; bez zmian), PKN Orlen (46,65 zł; -0,11 proc.) i Telekomunikacji Polskiej (25,82 zł; +0,27 poc.).

Marcin R. Kiepas, analityk DM X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane