Weber: Europa potrzebuje bankowych czempionów

opublikowano: 03-01-2019, 11:01

Axel Weber, szef rady nadzorczej UBS i były szef Bundesbanku uważa, że europejskie banki muszą stać się większe aby konkurować z amerykańskimi.

- To, czego Europa potrzebuje, aby nawiązać rywalizację z amerykańskimi firmami, to europejscy czempioni, dużo większych banków – powiedział Weber. – Zobaczymy nie tylko krajowe banki stające się bardziej paneuropejskimi, ale także amerykańskie banki obejmujące większy udział w Europie i Azji z powodu oczekiwań klientów potrzebujących globalnej ekspozycji i globalnej bankowości – dodał.  

Zobacz więcej

Axel Weber, prezydent UBS Group

Bloomberg

Eksperci uważają, że europejskie banki wolniej niż amerykańskie wychodziły z kryzysu 2008 roku. Częściowo było to spowodowane dużą fragmentacją rynku i trudnościami z zagranicznymi fuzjami. Wiele prominentnych osób z branży bankowej, także prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi wzywało do zmiany reguł pozwalającej na łatwiejszą konsolidację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu