Weber: na rynkach panuje nadmierny pesymizm

opublikowano: 07-01-2019, 07:56

Przecena na rynkach na początku roku przesłoniła wciąż relatywnie dobry obraz globalnej gospodarki, uważa Axel Weber, szef rady nadzorczej UBS Group i były szef banku centralnego Niemiec.

- Moim zdaniem rynek przyjął zbyt niedźwiedzią postawę co do gospodarki – powiedział Weber. – Choć jest niższa dynamika wzrostu niż widzieliśmy w ubiegłym roku ale wciąż mamy relatywnie dobrą globalną gospodarkę i wciąż relatywnie dobre wyniki handlu – dodał.

Wyświetl galerię [1/2]

Axel Weber

Bloomberg

Były szef Bundesbanku uważa, że w związku z oznakami słabnącego efektu ubiegłorocznych cięć podatkowych w USA jest prawdopodobne zmniejszenie przez Fed tempa podwyżek stóp procentowych w tym roku. Jego zdaniem, jest zbyt wcześnie aby mówić o niebezpieczeństwie recesji w USA.

- Wciąż są korzystne perspektywy, zarówno po stronie zysków spółek jak i wzrostu gospodarczego, dlatego myślę, że rynek trochę się pospieszył z uwzględnianiem w cenach recesji – powiedział Weber.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu