Według posłów, rolnicy są niezadowoleni z unijnego skupu zbóż

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-02-2005, 17:13

Polscy rolnicy są niezadowoleni z unijnego skupu zbóż. Dotyczy to zwłaszcza cen oraz długotrwałości operacji związanych z przyjmowaniem zboża - stwierdzili posłowie opozycyjnych klubów. W piątek w Sejmie odbyła się debata na temat rynku zbóż w Polsce.

Polscy rolnicy są niezadowoleni z unijnego skupu zbóż. Dotyczy to zwłaszcza cen oraz długotrwałości operacji związanych z przyjmowaniem zboża - stwierdzili posłowie opozycyjnych klubów. W piątek w Sejmie odbyła się debata na temat rynku zbóż w Polsce.

    Przedstawiona przez wiceministra rolnictwa Andrzeja Kowalskiego informacja rządu w tej sprawie spotkała się z negatywną oceną PO, PiS, LPR. Za przyjęciem informacji były kluby SLD, PSL i koła UP. W piątkowej debacie na temat rynku zbóż posłowie zarzucili stronie rządowej m.in., że tworzą się nadmierne zapasy zbóż. "Rolnicy zaczną przerabiać zboże na mięso, co przełoży się na górkę świńską w czwartym kwartale 2005 roku" - mówił Szymon Giżyński (PiS). Podkreślił, że następnym kłopotem rolników będzie sprzedaż mięsa. Giżyński przestrzegał też przed zalewem taniego zboża z Czech i Węgier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane