Według rynku, maleje prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA

(Marek Druś)
opublikowano: 08-09-2006, 18:13

Według rynku, spadło prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach FOMC. Pomogła w tym wypowiedź szefowej Fed z Cleveland, Sandry Pianalto.

Według rynku, spadło prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach FOMC. Pomogła w tym wypowiedź szefowej Fed z Cleveland, Sandry Pianalto.

Pianalto oświadczyła w piątek, że niskie i stabilne oczekiwania inflacyjne powodują iż przerwa w serii podwyżek stóp procentowych nie jest zbyt ryzykowna.

W efekcie listopadowe kontrakty terminowe odzwierciedlające oczekiwany poziom stóp wskazały na 12 proc. prawdopodobieństwo podwyżki stopy podstawowej z 5,25 do 5,5 proc. na kolejnych dwóch posiedzeniach FOMC – 20 września i 24/25 października. W czwartek wieczorem szacowano je na 14 proc.

Grudniowe kontrakty wskazywały w piątek 16 proc. prawdopodobieństwo podwyżki podstawowej stopy do 5,5 proc. na którymś z trzech kolejnych posiedzeń FOMC (trzecie - 12 grudnia). W czwartek szacowano je na 20 proc.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Według rynku, maleje prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA