Czytasz dzięki

Weekend za pół ceny

BT
opublikowano: 01-03-2019, 11:41

Lubisz zwiedzać Polskę, ale nie lubisz za to przepłacać? Weekend 15–17 marca będzie czasem właśnie dla Ciebie. Na te dni Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna zaplanowały szóstą już edycję akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

– W tym roku dołączyło do niej 894 partnerów – oferujących zakwaterowanie od hoteli po agroturystykę, transport, jedzenie, zwiedzanie w cenie o połowę niższej od standardowej oferty. Gdy startowaliśmy w 2016 r. było z nami niespełna 400 partnerów – podkreślał Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki. 

Przedstawiciele resortu mają nadzieję, że w tym roku liczba turystów, który skorzystają z oferty przekroczy 200 tys. Tym bardziej, że skorzystać z akcji jest niezmiernie łatwo. Wystarczy wejść na stronę www.polskazobaczwiecej.pl, na której znajduje się oferta wszystkich partnerów – firm przewozowych, hoteli, restauracji czy muzeów,  zaplanować wyjazd i zrobić rezerwację.

- Tą akcją chcemy zachęcić Polaków do zwiedzania nie tylko w głównych sezonach turystycznych – przekonywał Robert Andrzejczak, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Jak podkreślał, o tym jak znaczną zyskuje ona popularność świadczy zarówno skokowy wzrost liczby partnerów jak i turystów. 

Organizacja w kolejnych miesiącach zamierza popularyzować akcję i rekomendować atrakcje Polski u naszych sąsiadów, a z czasem także w innych krajach. W tym marketingu będą ją wspierali przewoźnicy – LOT, Polonus czy PKP Intercity, którzy także na weekend 15–17 marca przygotowali specjalną promocyjną ofertę.

Jak zapowiadają organizatorzy – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna, kolejna sposobność na spędzenie weekendu za pół ceny pojawi się jesienią . W dniach 22–24 listopada ruszy siódma odsłona akcji.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane