Weekendowe sondaże wskazują na utrzymywanie się przewagi Tuska

Internet Securities
opublikowano: 17-10-2005, 09:31

Przeprowadzone w ciągu minionego weekendu sondaże opinii publicznej wskazują, że przewaga Donalda Tuska nad Lechem Kaczyńskim utrzymuje się na poziomie kilkunastu punktów procentowych. Szef Platformy Obywatelskiej (PO) może liczyć na 55-58% poparcia, a honorowy prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) – na 42-45%.

Przeprowadzone w ciągu minionego weekendu sondaże opinii publicznej wskazują, że przewaga Donalda Tuska nad Lechem Kaczyńskim utrzymuje się na poziomie kilkunastu punktów procentowych. Szef Platformy Obywatelskiej (PO) może liczyć na 55-58% poparcia, a honorowy prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) – na 42-45%.

Na sondaże praktycznie nie wpłynęły ostatnie informacje o tym, że dziadek Tuska dobrowolnie zgłosił się do Wehrmachtu, za które rozpowszechniający je polityk PiS-u został usunięty z partii, ani publikacja dokumentów mówiących o tym, że Józef Tusk został wcielony do niemieckiego wojska, z którego uciekł i już po trzech miesiącach znalazł się z Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie.

Według sondażu Pracowni Badań Społecznych (PBS) dla „gazety Wyborczej”, Tusk ma 55% poparcia, a Kaczyński – 45%.

Sondaż TNS OBOP dla telewizyjnych „Wiadomości” wskazywał na 58% poparcia dla szefa PO wobec 42% dla jego konkurenta.

Sobotnie badanie TNS OBOP dla tygodnika „Wprost” pokazuje, że relacja między głosami, które respondenci chcą oddać na obu kandydatów w drugiej turze wyborów 23 października, kształtuje się następująco: 57% wobec 43%, natomiast sondaż przeprowadzony w piątek – przed ujawnieniem informacji o tym, że dziadek Tuska jednak służył w Wehrmachcie – stosunek ten wynosił 58% do 42%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane