Węgiel liczy na więcej

PZ
opublikowano: 23-03-2007, 00:00

Kompania Węglowa liczy, że przy wymianie akcji Ciechu na inne walory stosowana będzie wycena rynkowa.

Kompania Węglowa liczy, że przy wymianie akcji Ciechu na inne walory stosowana będzie wycena rynkowa.

Kompania Węglowa (KW) czeka na kolejne dokapitalizowanie wartości około 170 mln zł, które ma być przekazane do końca marca. O tym, że w zamian za 36 proc. akcji Ciechu — którymi w 2005 r. skarb państwa dokapitalizował KW — ma wkrótce otrzymać inne akcje, informowali przedstawiciele ministerstwa skarbu. Jednak — według KW — ostateczne zasady zamiany nie są ustalone.

Według nieoficjalnych informacji, problemem pozostaje wartość akcji i gotówki, które Kompania Węglowa ma dostać za akcje Ciechu. W momencie dokapitalizowania były warte około 281 mln zł, teraz blisko 800 mln zł.

KW, wspierana przez resort gospodarki, liczy na walory podobnej wartości. Resort skarbu optuje za mniejszą kwotą, ale zarazem nie planuje ograniczania KW w dysponowaniu akcjami m.in. KGHM, Ruchu, które otrzyma w zamian za walory Ciechu. Oznacza to, że KW będzie mogła je od razu sprzedać. Rzecznik firmy uchylił się od odpowiedzi, czy tak się stanie. Potwierdził jednak, że zamiarem KW jest sprzedaż akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy