Węgierski BUX pomaga indeksom GPW

(Artur Szymański)
07-03-2005, 11:57

Dość niskie obroty w pierwszej godzinie notowań pokazują, że najwięksi inwestorzy tak jak w piątek, tak i dziś nie kwapią się do kupna akcji polskich przedsiębiorstw. Wolą węgierskie.

Dość niskie obroty w pierwszej godzinie notowań pokazują, że najwięksi inwestorzy tak jak w piątek, tak i dziś nie kwapią się do kupna akcji polskich przedsiębiorstw. Wolą węgierskie.

Po wzroście na otwarciu, WIG20 szybko zjechał na mały minus. Jak na razie piątkowe szczyty hossy nie robią specjalnego wrażenia na inwestorach z GPW. Nadal nie widać symptomów aktywności największych inwestorów. Zawodzą oni nadzieje w nich pokładane, które przejawiły się niezłym otwarciem poniedziałkowej sesji.

Szybko się jednak okazało, że nie zamierzają rzucać na rynek dużego popytu, skutkiem czego indeksy zjechały nieco pod kreskę. Na początku drugiej godziny aktywność inwestorów nieco wzrosła i WIG20 zaczyna odrabiać straty. Pomaga mu idący w górę już o 1,5 proc. budapeszteński BUX.

Z gigantów rynku najlepiej prezentuje się PKO BP, którego akcje drożeją o ponad 1 proc. Podnoszą się z minusów Telekomunikacja Polska, Pekao i PKN Orlen, na akcjach których obserwuje się największą aktywność. Na szerokim rynku o prawie 5 proc. drożeją walory Elektrimu przy sporych obrotach. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Węgierski BUX pomaga indeksom GPW