Węgierski OTP nie dogadał się z Chorwatami w sprawie kupna Splitska banka

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2006, 20:09

Węgierski bank OTP, który razem z PKO BP był na krótkiej liście podmiotów starających się o przejęcie od HVB chorwackiego Splitska banka podał, że nie złoży oferty ze względu na niepowodzenie rozmów z chorwackim bankiem centralnym. OTP podał, że nie osiągnął z Narodowym Bankiem Chorwacji kompromisu, który satysfakcjonowałby obie strony.

Węgierski bank OTP, który razem z PKO BP był na krótkiej liście podmiotów starających się o przejęcie od HVB chorwackiego Splitska banka podał, że nie złoży oferty ze względu na niepowodzenie rozmów z chorwackim bankiem centralnym. OTP podał, że nie osiągnął z Narodowym Bankiem Chorwacji kompromisu, który satysfakcjonowałby obie strony. Chorwaci domagali się, aby OTP sprzedał swój inny chorwacki bank - OBH. Bank Austria Creditanstalt AG (BACA.VI), zależny od HVB Group AG, posiada 99,7 proc. Splitska banka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane