Węgierskie spółki zależne Orco złożyły wnioski o upadłość

ISBnews
16-12-2013, 10:16

Trzy węgierskie spółki zależne Orco Property Group złożyły wnioski o otwarcie postępowania upadłościowego-naprawczego w Sądzie Metropolitalnym w Budapeszcie, podała spółka.

"Poszczególne spółki zależne posiadają aktywa znane jako Paris Department Store, Vaci 1 (dawny budynek giełdy) i Szervita. Wnioski zostały złożone po nieudanych negocjacjach restrukturyzacji zadłużenia z bankiem finansującym. Moratorium na 120 dni, które oferuje procedura reorganizacyjna daje tym spółkom możliwość dalszych negocjacji z wierzycielami, w tym bankiem finansującym" – czytamy w komunikacie.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu, a firma notowana jest na Paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na platformie Euronext, jak również na parkietach w Pradze, Warszawie i Budapeszcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Węgierskie spółki zależne Orco złożyły wnioski o upadłość