Węgry chcą pozbyć się organizacji Sorosa

Węgry zamierzają rozprawić się z organizacjami pozarządowymi związanymi z miliarderem George Sorosem, donosi Bloomberg powołując się na wiceszefa partii premiera Viktora Orbana.

Zdaniem Szilarda Nemetha, wiceprezesa rządzącej partii Fidesz, Budapeszt użyje "wszystkich narzędzi jakie są w dyspozycji rządu" by pozbyć się organizacji pozarządowych finansowanych przez węgierskiego pochodzenia Sorosa, które "służą globalnym kapitalistom i wspierają polityczną poprawność ponad krajowymi rządami”.

George Soros
Zobacz więcej

George Soros

REUTERS_Luke MacGregor_Forum

Myślę, że istnieje szansa na to, na arenie międzynarodowej. Szczególnie, że dochodzi do istotnej zmiany na amerykańskiej scenie politycznej i gospodarza Białego Domu – powiedział Nemeth państwowej stacji MTI.

Rzecznik węgierskiego rządu skomentował wypowiedź Nemetha, jako wyłącznie jego prywatne poglądy. Agencje podkreślają jednak, że w grudniowym wywiadzie premier Viktor Orban stwierdził, że Soros byłby"usunięty" w każdym europejskim kraju. Zapowiedział wtedy,  że weryfikacji poddane zostaną wszystkie organizacje pozarządowe. Sprawdzane będzie, czyje interesy reprezentują. Orban zadeklarował też, że w 2017 r. podjęte zostaną działania mające na celu wyeliminowanie Sorosa i sił, które go symbolizują.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Węgry chcą pozbyć się organizacji Sorosa