Węgrzy chcą pomóc w przejęciu viaTolla

KAP
opublikowano: 10-07-2018, 15:19

W przetargu ogłoszony przez GITD jedyną ofertę złożyła firma Multicontact Consulting.Kft z siedzibą w Budapeszcie - wynika z nieoficjalnych informacji "PB".

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) od listopada będzie zarządzać system poboru opłat za przejazd po szybkich trasach. Obecnie robi to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a właściwie, na jej zlecenie operatorem systemu viaToll jest Kapsch. GITD ma jednak problem z jego przejęciem, więc szuka doradcy. Jedyną ofertę w przetargu złożyła węgierska firma Multicontact Consulting.Kft. Ma doświadczenia związane jedynie z funkcjonowaniem tamtejszego systemu opłat o nazwie HU-GO. Działa on na podstawie łączności satelitarnej, a polski radiowej DSRC. Trudno wyrokować czy Węgrzy będą w stanie faktycznie pomóc GITD w przejęciu systemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Węgrzy chcą pomóc w przejęciu viaTolla