Wektory

Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 29-10-2002, 00:00

Jerzy Podsiadło

Szef holdingu Polskie Huty Stali zapewne odetchnął z ulgą po podpisaniu porozumienia ze spółkami, wobec których PHS ma zobowiązania. Widmo bankructwa oddaliło się po tym, jak do powstrzymania się od handlu długami holdingu zobowiązali się najwięksi wierzyciele, którym PHS jest winien około 2 mld zł. PKP, Agencja Rozwoju Przemysłu, PGNiG i firmy z branży energetycznej, zadeklarowały chęć zamiany należności na akcje PHS albo sprzedania ich inwestorowi, który w przyszłości zechce dokonać takiej zamiany. Wśród zainteresowanych są podobno US Steel, LNM, ThyssenKrupp i Arcelor.

Dariusz Czajka

Sąd okręgowy w Warszawie wszczął wobec szefa Wydziału Upadłościowo-Układowego Sądu Gospodarczego w Warszawie procedurę dyscyplinarną. Powodem są kontrowersje związane z postępowaniem upadłościowym spółki leasingowej CLiF. Dariusz Czajka orzekał w rozprawie, na której ogłoszono bankructwo, i jest sędzią komisarzem w tej sprawie. Wątpliwości sądu wzbudziło to, że upadłość została ogłoszona na wniosek Kredyt Banku, podczas gdy Sławomir Zaborowski, którego Dariusz Czajka ustanowił syndykiem masy upadłości CLiF, jest zatrudniony w jednej ze spółek należących do Kredyt Banku jako księgowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu