Wektory

Marcin Goralewski, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 04-03-2003, 00:00

Stanisław Speczik

Prezes KGHM zapowiada, że będzie kontynuował inwestycje zagraniczne. Jego zdaniem, to jedyne rozwiązanie, które pozwoli koncernowi dalej funkcjonować i rosnąć w siłę. Trudno zaprzeczyć takim stwierdzeniom, nawet pamiętając o kontrowersjach związanych z jedyną dotychczas inwestycją zagraniczną koncernu — w Afryce. Złoża miedzi w kraju będą się kończyć. Spółka nie zrezygnuje jednak z ich ekspoloatacji. Kosztem 500 mln zł wybuduje dwie elektrownie, które dostarczą tańszy prąd — tym samym uczynią produkcję bardziej opłacalną.

Jarosław Kalinowski

Stanisław Żelichowski

Wicepremier i minister rolnictwa oraz szef resortu środowiska, podobnie jak dziewięciu podsekretarzy stanu z różnych ministerstw i dziesięciu wywodzących się z PSL wicewojewodów, żegnają się ze stanowiskami. To poważny cios nie tylko dla samych zdymisjonowanych, lecz dla ich partii. PSL dowiodło już niejednokrotnie, że nawet jako partia współrządząca nie jest w stanie zrobić wiele dla faktycznego rozwoju polskiej wsi. Teraz przejście do opozycji redukuje do zera jego szanse.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski, Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu