Wektory

Jacek Zalewski
opublikowano: 06-05-2004, 00:00

Jarosław Pietras. Po dymisji rządu i wyjeździe Danuty Hübner, dotychczasowy sekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej został również sekretarzem samego KIE, któremu przewodniczy urzędujący premier. Oprócz tego istnieje jeszcze odrębny Komitet Europejski Rady Ministrów, kierowany przez szefa MSZ. W skomplikowaniu naszych eurostruktur dorównujemy już Brukseli, ale i tak wychodzi na to, że głównym rządowym Europejczykiem pozostaje Jarosław Pietras.

Włodzimierz Cimoszewicz. Minister odpowiada nie tylko za wielką politykę zagraniczną, ale i tę najmniejszą, dotykającą pojedynczego obywatela. Resort dumnie zapowiadał, iż od 1 maja będziemy przekraczali granice wewnątrz UE na podstawie dowodu osobistego — zarówno nowego, jak i starego. Okazało się, że problemów nie ma tylko przy wyjeździe z Polski, natomiast na dalszych granicach stare dowody często nie są honorowane, ponieważ zawierają tylko polską wersję językową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu