Wektory

Jacek Zalewski
opublikowano: 18-06-2004, 00:00

Andrzej Szejna. Po tułaczce z MGPiPS przez PAIiIZ do UKIE, dziecko szczęścia weszło do europarlamentu. Wiceminister Szejna wykorzystał specyfikę ordynacji wyborczej, rejestrując się na drugim miejscu listy SLD-UP w bardzo ludnym okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Tam szczęśliwie wyprzedził — o zaledwie 66 głosów! — krakowskiego lidera listy i zdobył mandat. Ten przypadek dowodzi, że spadochroniarz z Warszawy musi przede wszystkim dobrze rozpoznać miejsce desantu.

Piotr Smólski. Inżynieria finansowa ma przed sobą ogromną przeszłość i przyszłość, ale nadmierna innowacyjność w inżynierii finansowej, znana pod nazwą kreatywnej księgowości, ma tylko przeszłość — bo jak się wyda, źle się kończy. Akcje kierowanego przez Piotra Smólskiego Ster-Projektu straciły prawie jedną trzecią wartości po ujawnieniu informacji o podejrzeniu manipulowania wynikami. To zapewne nie koniec kłopotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy