Wektory

Jacek Zalewski
opublikowano: 19-11-2004, 00:00

José Manuel Durčo Barroso. Sukces nowej Komisji Europejskiej we wczorajszym głosowaniu Parlamentu Europejskiego był oczywisty, ale kiedy deputowani wreszcie postawili kropkę nad „i” — z przyjemnością przyznajemy przewodniczącemu KE górny wektor. Na początku podchodziliśmy do byłego portugalskiego premiera z pewną rezerwą, ale kiedy dokonał uczciwego podziału tek między komisarzy UE z państw starych i nowych — od razu poczuliśmy do pana Barroso sympatię.

Izabela Jaruga-Nowacka. Akurat w dniu, kiedy przewodnicząca Unii Pracy triumfowała po ostatecznym uchwaleniu przez Sejm 50-proc. stawki PIT dla najbogatszych — w najnowszym sondażu OBOP jej partia wylądowała nie tylko poniżej sejmowego progu 5 proc., ale nawet poniżej 4 proc. Ba, tak naprawdę jest to zaledwie 3 proc. Jedyna nadzieja UP w lewicowej koalicji, ale co najwyżej z Socjaldemokracją Polską, bo Sojusz już się chyba na kumplowanie z Jarugą nie zdecyduje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu