Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 09-02-2005, 00:00

Morten Jensen. Mimo kłopotów z nadmiernie umacniającym się złotym i zablokowaniem możliwości eksportu do Rosji, prezes, należącej do amerykańskiego Smithfielda grupy mięsnej Animex, doskonale wykorzystał koniunkturę związaną z naszym przystąpieniem do UE. Efekt: 20-proc. wzrost wartości sprzedaży, kolejne inwestycje i przygotowania do ekspansji na nowe rynki. Polskie, pod amerykańskim sztandarem, znaczy dobre.

Andrzej Pęczak. Nie dość, że były poseł „full wypas” siedzi od 20 listopada ubiegłego roku pod zarzutem przyjęcia „korzyści majątkowej i osobistej w kwocie co najmniej 295 tys. zł”, nie dość, że od 1 stycznia zawieszono mu wynagrodzenie i dietę poselską, to jeszcze chcą mu zabrać rentę, którą wspaniałomyślnie przyznał mu kilka lat temu ZUS. Nie ma wyjścia: musi pozostać na garnuszku państwa. Prokuratura chce go objąć kuratelą na 12 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu