Wektory

Kazimierz Krupa
25-05-2005, 00:00

Tomasz Podgajniak. Nowy minister środowiska, niewątpliwie wybitny fachowiec (nie ma powodów, by w to wątpić) wyraźnie wzruszony przemawiał po objęciu teki. Zapomniał jednak zdradzić prawdziwą motywację przyjęcia egzotycznej nominacji: ma bowiem dwoje dzieci, zapewne doczeka się więc wnuków i w rodzinnych opowieściach dobrze będzie brzmiało: jak dziadek był ministrem... Bo w to, że coś pożytecznego zrobi przez te cztery miesiące, jednak trudno uwierzyć.

Ryszard Zbrzyzny. Prominentny poseł SLD, szef związkowców w KGHM, tak zapędził się w budowaniu swojego imperium wpływów, i ich zabezpieczaniu przed „nowym, które idzie”, że chyba przedobrzył i jego działania mogą doprowadzić do wcześniejszego odwołania „nieodwoływalnego” (zdaniem posła) prezesa zarządu, Wiktora Błądka. Czyżby próba przekształcenia prywatnego przecież KGHM (choć ze znaczącym udziałem skarbu państwa) w związkową spółdzielnię miała spalić na panewce?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu