Wektory

jaz
28-06-2005, 00:00

Jerzy Owsiak. Wystarczyło pół roku, abyśmy już trochę zapomnieli o tragedii ludzi dotkniętych 26 grudnia 2004 r. gigantycznymi tsunami. Na szczęście pamięta Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy — do portu w Colombo właśnie dopłynęły cztery kontenery ze sprzętem medycznym, zakupionym z dochodu aukcji internetowej Allegro w czasie XIII finału. Co najważniejsze, fundacja WOŚP zadbała, aby jej sprzęt został na Sri Lance szybko rozładowany i właściwie zagospodarowany.

Gerhard Schröder. Kanclerz federalny poszedł na całość i złożył formalny wniosek o wotum zaufania dla siebie. Jego przewrotny plan opiera się na... przegraniu w najbliższy piątek głosowania w Bundestagu, czego następstwem będzie zapewne przeprowadzenie wyborów parlamentarnych w Niemczech już 18 września, czyli na rok przed terminem. Według kalkulacji Schrödera, skrócenie kadencji jest ostatnią szansą utrzymania się SPD przy władzy — za rok nie będzie nawet o czym mówić...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu