Wektory

k
opublikowano: 15-11-2005, 00:00

Aleksander Kwaśniewski. Przebywający z wizytą na Słowacji pan prezydent dosyć miękko wypowiedział się w sprawie sensacyjnych informacji o udziale Polski w programie budowy amerykańskich tarcz antyrakietowych. Prezydent stwierdził, że nie ma „żadnych decyzji ani zobowiązań, ani żadnych — poza generaliami — rozmów”. Panie prezydencie, to jest coś na rzeczy czy nie? Chcielibyśmy jednak wiedzieć, bo te wszystkie informacje czytają nie tylko nasi przyjaciele.

Lech Wałęsa. Były prezydent Polski otrzyma kolejny, już 33., honorowy doktorat. Tym razem na przyznanie mu doktoratu honoris causa zdecydował się kanadyjski Uniwersytet Quebecu w Trois-Rivie`res. Uzasadnienie decyzji: „za wyjątkową drogę życia”, „zaangażowanie i uczestnictwo w rozwoju demokracji” — musi budzić dumę. Gratulujemy. Jak tak dalej pójdzie, nasz prezydent niechybnie znajdzie się w kolejnej książce — Księdze rekordów Guinnessa.

Michał Stępniewski. Szef doradców poprzedniego ministra skarbu Jacka Sochy, a wcześniej rzecznik prasowy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. To kolejny człowiek rynku, a nie polityk, w tym resorcie — co zwiększa szansę, że zarówno nadzór właścicielski jak i prywatyzacja będą realizowane bardziej według zasad ekonomicznych, a mniej politycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: k

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu