Wektory

jaz
opublikowano: 07-12-2006, 00:00

Stanisław Wielgus. Dotychczasowy biskup ordynariusz diecezji płockiej został mianowany przez papieża Benedykta XVI arcybiskupem metropolitą warszawskim. Nie będzie prymasem (tytuł wraca do Gniezna), nie będzie przewodniczącym Konferencji Episkopatu (kadencyjna funkcja wybieralna), ale automatycznie stanie się jednym z dwóch — obok kardynała Stanisława Dziwisza — najważniejszych hierarchów w Polsce. Tym bardziej że na najbliższym konsystorzu kardynalską purpurę ma pewną.

Stanisław Łyżwiński. Supermen z Samoobrony miota się w zeznaniach — z jednej strony, zaprzecza wszelkim zarzutom o seksualne wykorzystywanie partyjnych aktywistek, a z drugiej nie zamierza iść na dno samotnie i chce tam pociągnąć również Krzysztofa Filipka, rywalizującego z nim o wpływy u wodza Leppera. No cóż, jak mawiał klasyk — znaczy Leszek Miller — mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, lecz jak kończy. A koniec kariery Łyżwińskiego zapowiada się wyjątkowo marnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane