Wektory

ass
opublikowano: 15-12-2006, 00:00

Igor Chalupec. Prezes PKN Orlen mimo wielu przeszkód dopina transakcje życia. Kierowany przezeń koncern odkupił od rosyjskiego Jukos International pakiet 53,7 proc. akcji rafinerii w Możejkach. Dziś ma podpisać umowę kupna akcji Możejek od litewskiego rządu. To oznacza dopięcie największej w ostatnich latach polskiej inwestycji za granicą. Jest okazja do szampana, a jedyne, co może popsuć jego smak, to nieustające spekulacje o możliwym odwołaniu Chalupca. Zrobił swoje, może odejść?

Paweł Szałamacha. Wiceminister skarbu napisał w komunikacie resortu o jedno zdanie za wiele i warszawski sąd okręgowy zdecydował, że ministerstwo skarbu musi przeprosić Eureko. To oczywiście pierwsza instancja i wyrok ten ma nader nikłe znaczenie dla istoty sporu między skarbem państwa a Eureko, ale mimo wszystko przyznajemy wektor w dół. Wydaje nam się, że wszelkich procesów z Eureko mamy już wystarczająco wiele i nie ma co ich mnożyć drobnymi złośliwościami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu