Wektory

ass, jaz
opublikowano: 09-01-2007, 00:00

Katarzyna Zajdel-Kurowska. Główny ekonomista Citibanku Handlowego będzie wiceministrem finansów odpowiedzialnym za sprawy długu publicznego i pion analiz. Jej poprzednikiem na tym stanowisku był odwołany w ubiegłym tygodniu Piotr Soroczyński. Wraz z gratulacjami przyznajemy wektor w górę i wyrażamy ulgę, że na ważne stanowiska wciąż mogą być jednak powoływani ekonomiści dobrze znający rynek i jednocześnie dobrze znani na rynku.

Michał Listkiewicz. Prezes PZPN tak okręcił sobie wokół palca delegatów na statutowy zjazd, że zagwarantował sobie stanowisko na długo, zapewne do planowego końca kadencji. Jego socjotechniczny spryt zasługiwałby może na wektor w górę, gdyby nie zastosowanie wyjątkowo populistycznego chwytu — przemianowanie w statucie PZPN pierwszej ligi na ekstraklasę, drugiej na pierwszą etc. Żadna polska liga nie zasługuje na nazywanie jej ekstraklasą, bo to obraża sztukę piłkarską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass, jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu