Wektory

Marek Knitter, Agnieszka Janas
opublikowano: 17-09-2001, 00:00

Neil Balfour

Mimo licznych spekulacji na temat obsady stanowisk w zarządzie Mostostalu Warszawa rada nadzorcza spółki, złożona z pięciu przedstawicieli hiszpańskiej Acciony i dwóch Elektrimu, utrzymała go na stanowisku prezesa. Neilowi Balfourowi nie zaszkodziły nawet niejasności związane z udzieleniem przez Mostostal Warszawa pożyczki spółce Polska Trust, w której był przewodniczącym rady nadzorczej. Sytuacja ta doprowadziła swego czasu do napięcia w stosunkach z jednym z głównych udziałowców — Elektrimem.

Andrzej Rokoszewski

Przed Andrzejem Rokoszewskim, powołanym w maju 2001 r. na stanowisko prezesa zarządu Próchnika właściciel spółki — NFI Piast, postawił zadanie powstrzymania upadku firmy. Zarząd zapowiadał nowoczesne podejście do tworzenia sieci przedstawicieli handlowych, wzorowanej na FMCG oraz inwestowanie w rozwój marek własnych. Radośnie informowano o zwiększaniu zatrudnienia na potrzeby realizowania kontraktu z Hugo Bossem.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Wbrew zapowiedziom odrodzenia, firma generuje tak duże straty netto (12,2 mln zł za I półrocze 2001 r., wobec 8,39 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku), że stawia to pod znakiem zapytania dalsze jej istnienie. W najbliższym czasie oczekiwać należy zwołania NWZA w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter, Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy