Wektory

Paweł Mazur, Paweł Kubisiak
09-04-2002, 00:00

Nico Nusmeier

Wyniki sprzedaży piwa, jakie osiągnęła w pierwszym kwartale 2002 r. kierowana przez niego grupa Żywiec są lepsze od tych, które stały się udziałem jej największego konkurenta — Kompanii Piwowarskiej. Przedsiębiorstwo kierowane przez Nico Nusmeiera nabiera rozpędu po okresie stagnacji, spowodowanej głęboką restrukturyzacją m.in. pionu sprzedaży i dystrybucji. Spółka wyraźnie odzyskuje utracony na rzecz KP rynek. Wcześniejsze niepowodzenie rynkowe piwa EB firma skutecznie rekompensuje bardzo dobrą sprzedażą Warki, która stała się drugim czołowym brandem w portfelu spółki.

Wojciech Kostrzewa

Szef BRE Banku ma konkurenta w walce o aktywa telekomunikacyjne Elektrimu. Brytyjskie fundusze Elliot Advisors i Centaurus zaproponowały w poniedziałek odkupienie 49 proc. akcji Elektrimu Telekomunikacja za 450 mln EUR. Oferta jest o 50 mln EUR lepsza niż nieoficjalna propozycja złożona Elektrimowi przez konsorcjum BRE Banku i holenderskiej spółki Eastbridge. Jednak BRE Bank, który posiada 27 proc. głosów na walnym Elektrimu, nie złożył dotychczas oficjalnej oferty kupna tych udziałów. Oferta Brytyjczyków powoduje, że być może BRE Bank będzie musiał wyłożyć nieco więcej na kupno udziałów, które biegły sądowy wycenił na co najmniej 660 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur, Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy