Wektory „Pulsu”: Schodami w górę, schodami w dół

WS
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Dzień w dzień notujemy w „Pulsie Biznesu” ludzkie upadki i wzloty. Strzały bohaterów lecą do góry, czarnych charakterów — w dół. Tym razem przodowników nie było, więc polecieliśmy reżimowo (za okres 15.04-15.05.07).

W górę

1

Ale podpisanie z Wiktorem Juszczenką wspólnej deklaracji w 60. rocznicę akcji „Wisła” było szczególnie istotne — dla polsko-ukraińskiego pojednania (w finale ME 2012…).

2

Dość wspomnieć, kiedy z klasą ustąpił pola ekspansywnemu Edgarowi. A teraz jeszcze walczy o utrzymanie zerowego VAT-u na książki i czasopisma specjalistyczne. Zuch, zuch!

3

Ach, gdyby tak niski deficyt wszedł jej w krew na dłużej... Ne ma nic lepszego dla naszych finansów, jak trzeźwe oko twardo stąpającej po ziemi pani minister.

W dół

1

Stroszek moskiewski. Zapowiedział, że Białoruś weźmie czynny udział w rosyjskiej ripoście na amerykańską tarczę rakietową w Europie. Ciekawe, z której mańki uderzą — stonka, kosmos czy Kamczatka?

2

Kumoter zabujany. Szef Banku Światowego cichcem podniósł,

prawie o połowę,

pensję swej podwładnej i zarazem wieloletniej sympatii. Sprawa się rypła i zarząd zażądał dymisji prezesa. Ponoć na zbezczeszczony fotel szykują Balcerowicza.

3

Kłamczuszek elekt. Przed rozpoczęciem urzędowania postanowił zwycięstwo przekuć w porażkę. Spędził wakacje na koszt znajomego miliardera. Tłumaczył, że dostał zaproszenie jeszcze przed wyborami.

I pewnie jak pali, to się nie zaciąga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu