Wektory Pulsu: Schodami w górę, schodami w dół

jaz
opublikowano: 29-02-2008, 00:00

Codziennie notujemy w „Pulsie Biznesu” ludzkie wzloty i upadki. Te wektory w górę i w dół nie zawsze mają jednakową wartość, ale z dłuższego okresu da się wybrać bohaterów i czarne charaktery. Oto nasze typy z obu indeksów (15.01-15.02.2008).

W GÓRĘ: 1

Władysław Bartoszewski

Nie do zdarcia. 86-letni kawaler Orderu Orła Białego przeżywa renesans aktywności publicznej.

Po protestacyjnym opuszczeniu prezydenckiej kapituły orderu zbiera wszelkie możliwe wyróżnienia — ostatnio m.in. Honorowego Oskara Polskiego Biznesu oraz Nagrodę Specjalną Business Centre Club. Środowiska gospodarcze uznały profesora za doskonały produkt eksportowy.

2

Anna Streżyńska

Antymonopolistka. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego za apolityczną służbę publiczną.

Jest jednym z nielicznych reprezentantów poprzedniej ekipy rządowej, zaakceptowanych przez nową. Okazuje się jednak, że nie do końca — rozbijany przez nią monopol Telekomunikacji Polskiej niespodziewanie znajduje w obecnej władzy możnych obrońców.

3

Leo Beenhakker

Rozbudził nadzieje. Pierwszy od dwunastu lat Człowiek Roku tygodnika „Wprost” spoza grona polityków. Dzięki niemu polska reprezentacja pierwszy raz w historii zagra w finałach piłkarskich mistrzostw Europy. Niezależnie do rezultatu, jaki w czerwcowym turnieju osiągniemy, holenderski trener zyskał wdzięczność kibiców — i Order Odrodzenia Polski.

W DÓŁ: 1

Jarosław Kaczyński

Były premier przemilczał w czerwcu 2007 r. zagłuszanie telefonów komórkowych pielęgniarek okupujących pomieszczenia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów — i wciąż w tej sprawie kręci.

2

Aleksander Szczygło

Były cywilny minister obrony narodowej z pogardą nazwał „bandą durniów strzelających do cywili” polskich żołnierzy, którzy w głębokim stresie ostrzelali wioskę w Afganistanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu