Wenecja będzie liczyć turystów

DI, PAP
opublikowano: 03-05-2017, 22:00

W strategicznych punktach Wenecji zostaną ustawione bramki z licznikami

W strategicznych punktach Wenecji zostaną ustawione bramki z licznikami — to pierwszy krok władz miasta w ramach działań, których celem jest ograniczenie napływu turystów, coraz częściej nazywanego „inwazją”. Urządzenia staną koło stacji kolejowej, przy najważniejszych mostach oraz w miejscach, z których ruszają turyści w kierunku historycznego centrum.

Wenecja
Zobacz więcej

Wenecja Grzegorz Kawecki

Władze miasta, które przez większość roku pęka w szwach, podkreślają, że chodzi o ochronę Wenecji i jej zabytków, a także o powstrzymanie ucieczki mieszkańców pod naporem fali milionów turystów rocznie. Będą też wprowadzone przepisy ograniczające liczbę pensjonatów tzw. bed and breakfast, a straż miejska zrewiduje swoje przepisy, by skuteczniej walczyć z takimi zabronionymi, ale częstymi wybrykami jak skoki do Canal Grande i urządzanie pikników koło zabytków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu