Weryfikacja w HTL strefa

MAR
opublikowano: 28-08-2009, 00:00

Poczuliśmy powiew kryzysu — przyznaje zarząd. Analitycy pocieszają: nie jest źle.

Poczuliśmy powiew kryzysu — przyznaje zarząd. Analitycy pocieszają: nie jest źle.

Gdyby spojrzeć na wyniki półroczne HTL Strefy, należałoby bić brawa. W ujęciu rocznym zysk netto wzrósł o blisko 204 proc., natomiast przychody ze sprzedaży — o 48,3 proc. Ale w II kwartale widać ich spowolnienie. Od kwietnia do czerwca zysk netto okazał się słabszy o 23,26 proc. w porównaniu z I kw. tego roku.

— Powoli zaczynamy odczuwać powiew kryzysu, zwłaszcza w segmencie lancetów personalnych. Spowolnienie dynamiki sprzedaży z 15 do 7 proc. zauważalne jest szczególnie na rynkach, gdzie produkty nie są refundowane — przyznaje Wojciech Wyszogrodzki, dyrektor generalny HTL-Strefy.

Dlatego dojdzie do rewizji ilościowych prognoz sprzedaży. Analityków to nie martwi.

— Pozytywnym sygnałem dla inwestorow powinien być wzrost rentowności na poziomie operacyjnym z 20 proc. do 34 proc. Według zapewnień zarządu, w najgorszym wypadku pozostanie na wyższym — przekonuje Renata Miś, analityk DM AmerBrokers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy