Weź dotację na składkę

MILO
opublikowano: 24-03-2010, 00:00

Polskie organizacje biznesowe mogą dostać nawet po 90 tys. zł na opłacenie udziału w organizacjach unijnych.

Polskie organizacje biznesowe mogą dostać nawet po 90 tys. zł na opłacenie udziału w organizacjach unijnych.

Do końca marca można składać wnioski o wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców w pracach międzynarodowych grup lub organizacji branżowych.

Podstawowa dotacja wynosi 45 tys. zł i może zostać wydana wyłącznie na opłacenie składki.

— Ale organizacje pracodawców, które są obecne w Komisji Trójstronnej, mogą dostać nawet 90 tys. zł — mówi Małgorzata Ziółkowska z Ministerstwa Gospodarki.

Dodatkowo do 25 tys. zł będą mogły otrzymać wszystkie te organizacje, które płacą dwie lub więcej składek.

Składki trzeba opłacić między 1 stycznia a 30 października 2010 r. Ministerstwo stawia kilka wymagań. O dotację mogą ubiegać się organizacje zrzeszające przedsiębiorców, które:

zgodnie ze statutem nie działają w celu osiągnięcia zysku lub przeznaczają zysk na cele statutowe,

zrzeszają przedsiębiorców zaliczanych do małych lub średnich przedsiębiorstw (min. 60 proc. członków),

działają na rynku przynajmniej dwa lata.

Wniosek o otrzymanie dotacji złoży PKPP Lewiatan, który należy do BusinessEurope, największej organizacji pracodawców i przedsiębiorców w Unii Europejskiej.

— Składki są bardzo wysokie. Ale warto tam być, bo organizacja jest blisko najważniejszych wydarzeń w Unii, ma stały kontakt z Komisją Europejską. Dzięki temu otrzymujemy na bardzo wczesnym etapie projekty prawa unijnego, które jest ważne dla przedsiębiorców. W imieniu naszych członków opiniujemy te projekty. W organizacji jest mnóstwo zespołów roboczych — mówi Małgorzata Krzysztoszek, ekspert PKPP Lewiatan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu