Weź kasę z Unii

AJ
20-08-2010, 00:00

Pytanie czytelnika "PB":

Chcę uzyskać dotację na otwarcie własnej działalności, np. sklepu z książkami, nagraniami audio i wideo, warsztatami tematycznymi. Potrzebuję na to minimum 100 tys. zł. Gdzie się zgłosić?

Odpowiada Szymon Żółciński, menedżer w Accreo Taxand:

Dotacje na zakładanie i rozwój tzw. mikroprzedsiębiorstw, czyli firm zatrudniających nie więcej niż 10 osób, można uzyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) właściwego dla danego województwa. Np. w RPO województwa pomorskiego działanie 1.1.1 wspiera inwestycje w mikroprzedsiębiorstwa, które m.in. przyczyniają się do wprowadzenia na rynek nowych usług wysokiej jakości. Preferowane są projekty zlokalizowane poza większymi miastami. Warunkiem przyznania dotacji jest pozytywna ocena wniosku złożonego na konkurs. Wnioski składane są do urzędu marszałkowskiego. Najbliższy konkurs ogłoszony zostanie 31 sierpnia 2010 r., a wnioski składać będzie można do 16 listopada.

Dodatkowo pod uwagę można wziąć pieniądze dostępne dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Ich dystrybuowaniem zajmują się wojewódzkie urzędy pracy.

Masz pytanie o dotacje? Pisz: eurokasa.pb.pl

www.eurokasa.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Weź kasę z Unii