Weź kasę z Unii: Są pieniądze nawet na kawiarnię

AJ
opublikowano: 13-09-2010, 00:00

Chcesz zdobyć dotację, ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Chcesz zdobyć dotację, ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie czytelnika "PB": :

Czy można otrzymać dotacje na otwarcie kawiarni?

Odpowiada Daniel Mościcki, KPMG:

Pieniądze na otwarcie kawiarni można pozyskać z regionalnych programów operacyjnych. np. w województwie kujawsko-pomorskim w ramach działania 6.2 Regionalnego Programu Operacyjnego "Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych". Jednak w przypadku tego działania minimalna wartość nakładów inwestycyjnych wynosi 8 mln zł. Przy mniejszych projektów inwestycyjnych, od 50 tys. do 8 mln zł, istnieje możliwość otrzymania wsparcia w wysokości 70 proc. kosztów kwalifikowanych w ramach działania 5.2 "Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw". W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz złożenia wniosku o dofinansowanie należy zgłosić się do urzędu marszałkowskiego w swoim województwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu