Wezwania nadal opłacalne

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 20-02-2001, 00:00

Wezwania nadal opłacalne

W ostatnim czasie giełdowej posuchy doszło do kilku interesujących roszad w akcjonariatach spółek z rynku GPW. Odbija się to na ich aktualnej wycenie giełdowej, która gwałtownie wzrasta. Ponownie okazją do zarobienia są wezwania.

Na początku roku rynek rozgrzała informacja o ogłoszeniu przez hiszpańską Accionę wezwania na sprzedaż akcji warszawskiego Mostostalu. Wycena rynkowa spółki bardzo skorzystała na tym wezwaniu, jednak po zakończeniu skupowania akcji poddała się równie znaczącej korekcie. Wezwanie Acciony zakończyło się sukcesem. Przedsiębiorstwo stało się największym akcjonariuszem warszawskiego holdingu.

Niedawno zapowiedź wezwania na walory Agrosu ogłosił Pernod Ricard, dążący do pełnej kontroli nad spożywczym holdingiem. Wywołało to jednodniową hossę na tych walorach, a wartość giełdowa akcji zbliżyła się do ceny zaproponowanej w wezwaniu.

W najbliższym czasie spodziewać można się wezwania na akcje gdańskiej Hydrobudowy. Jupiter po porozumieniu z NCC zobowiązał się do odpowiedzi na ewentualne wezwanie. Inwestorzy na wczorajszej sesji zachowali spokój, choć walory spółki zanotowały wzrost. Można spodziewać się przyspieszenia aprecjacji po ustaleniu ceny w wezwaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wezwania nadal opłacalne