Wezwanie do opamiętania

opublikowano: 08-04-2019, 22:00

Apelujemy do polskich liderów politycznych o opamiętanie i zatrzymanie marnotrawstwa pieniędzy publicznych.

Trzynastka dla emerytów to absurdalny wydatek prawie 11 mld zł. Nie zmniejszy nierówności ani nie zrealizuje istotnego interesu publicznego, gdyż wg danych GUS emeryci są lepiej sytuowani niż większość pozostałych Polaków. Służy jedynie celom wyborczym. Podobnie najważniejsze elementy „piątki”. Nie ma podstaw, by sądzić, że rozszerzenie programu Rodzina 500+ poprawi dzietność, albowiem ludzie nie kierują się motywem transferów, decydując się na pierwsze dziecko. Szkodliwym absurdem bez uzasadnienia innego niż wyborcze jest też zwolnienie osób do 26. roku życia z PIT w sytuacji braku rąk do pracy i najlepszej w III RP sytuacji młodych.

Demagogiczne propozycje pochłoną rocznie kwotę zbliżoną do budżetu MON. Wobec wciąż dużych obszarów biedy w Polsce taka rozrzutność jest skrajną nieodpowiedzialnością. Razi tym bardziej, że uruchomiona została licytacja polityków na absurdalne wydatki. Zasadna jest więc obawa, że to nie koniec, lecz dopiero początek. Festiwal wyborczego marnotrawstwa to kradzież naszej wspólnej przyszłości. Wzywamy do opamiętania.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Nowa Konfederacja, Warsaw Enterprise Institute, Stowarzyszenie Agenda Polska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane