Czytasz dzięki

Wezwanie EI na akcje Jelfy zakończyło się bez powodzenia

Internet Securities
opublikowano: 01-03-2006, 13:58

Spółka Logis Partners, należąca do grupy Enterprise Investors, odstąpiła od zakupu akcji Jelfy w wezwaniu, zapisy objęły mniej niż wymagana przez wzywającego minimalna liczba walorów, wynika z komunikatu opublikowanego w środę przez Biuro Maklerskie Banku BPH, podmiot pośredniczący w wezwaniu.

Spółka Logis Partners, należąca do grupy Enterprise Investors, odstąpiła od zakupu akcji Jelfy w wezwaniu, zapisy objęły mniej niż wymagana przez wzywającego minimalna liczba walorów, wynika z komunikatu opublikowanego w środę przez Biuro Maklerskie Banku BPH, podmiot pośredniczący w wezwaniu.

EI chciało skupić 66% akcji Jelfy, oferując po 90 zł za walor. Zapisy przyjmowano 15-28 lutego.

„Po zakończeniu przyjmowania zapisów na akcje w ramach wezwania, liczba akcji objętych zapisami nie osiągnęła minimalnej liczby akcji, po osiągnięciu której wzywający zobowiązał się, zgodnie z warunkami wezwania, nabyć akcje” – podano w komunikacie.

Minimalną liczbę akcji, której osiągnięcie oznaczałoby ważność wezwania, Logis Partners ustalił na 3.400.001 akcji, co stanowi 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu plus jeden głos.

„W związku z powyższym, transakcja nabycia akcji objętych zapisami przez wzywającego, planowana na dzień 3 marca 2006 roku nie odbędzie się” – czytamy dalej.

W poniedziałek, 27 lutego, litewski producent farmaceutyków Sanitas ogłosił wezwanie na sprzedaż 6,12 mln akcji Jelfy. Oferowana przez Sanitas cena wynosi 93 zł za akcję. Zapisy będą przyjmowane od 6 marca do 6 kwietnia.

AB Sanitas zamierza kupić w wezwaniu 90,01% akcji Jelfy. Oznacza to, że spółki z grupy Invalda (Sanitas i Finasta mają łącznie 9,99% akcji Jelfy) planują po zakończeniu wezwania kontrolować 100% kapitału jeleniogórskiej firmy. Wezwanie dojdzie do skutku pod warunkiem, że Sanitas wraz z Finastą po zakończeniu zapisów będą mieć 50% plus jedną akcję Jelfy.

Na początku lutego Sanitas, wybrana w listopadzie przez zespół negocjacyjny do kupna 47,82% Jelfy ogłosiła, że jest gotowa podpisać umowę kupna pakietu zgodnie z planem.

Sanitas jest najstarszym i największym na Litwie producentem farmaceutyków. Zysk spółki wzrósł w 2005 roku do blisko 12,2 mln zł z ok. 5,2 mln zł rok wcześniej przy wzroście przychodów o ok. 40% do blisko 68 mln zł, podała litewska spółka.

Według nieaudytowanych danych, w 2005 roku Jelfa miała 18,86 mln zł zysku wobec 9,39 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 307,03 mln zł wobec 274,11 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane