Wezwanie pomogło Netii

Robert Kurowski
opublikowano: 27-12-2005, 00:00

Powód dobrej sytuacji technicznej notowań Netii wyjaśnił się w momencie ogłoszenia wezwania na 13,01 proc. akcji przez fundusz Novator. Możliwość nieznacznego zarobku (około 7 proc.) spowodowała jednak, że kontynuacji wzrostu nie było, a cena ustabilizowała się na poziomie 5,8 zł.

Tym samym doszło do utworzenia formacji wierzchołkowej, a dywergencja z RSI14 zapowiada możliwość wejścia w korektę spadkową. Na razie jej przebieg jest dość łagodny, a o pogłębieniu zadecyduje zniżka poniżej linii obrony na pułapie 5,70 zł.

Kolejny poziom wsparcia znajduje się w strefie 5,4 zł, więc rozmiary korekty trendu krótkoterminowego nie będą duże. Jednocześnie z uwagi na stabilny akcjonariat nie należy się spodziewać, by doszło do zmiany tendencji głównej. Potwierdza to analiza techniczna w dłuższym okresie — po wybiciu ponad pułap 4,5 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wezwanie pomogło Netii