WFB: zmian planu Hausnera ciąg dalszy

opublikowano: 05-02-2004, 14:24

PLN otwiera się w granicach +2,0% proc. odchylenia od parytetu.

Złoty po wczorajszych gwałtownych zawirowaniach w drugiej części sesji ustabilizował się na niższych poziomach. Zdementowana plotka, iż ECB uważa, że waluty takie jak HUF, PLN, CZK są przewartościowane w stosunku do EUR spowodowała, że złoty utracił widoczna rano trajektorię na umocnienie. Świadczy to o wrażliwości rynku na wszelkie złe wiadomości i jednak kruchym sentymencie do polskiej waluty. Z frontu politycznego i makro docierają ponownie niepokojące wieści dotyczące planu Hausnera. Koalicja rządząca w obawie o utratę popularności społecznej wycofuje się z cięć wydatków w sferze społecznej. Według najnowszych informacji Hausner prawdopodobnie nie dokona ograniczenia wysokości zasiłków chorobowych. Rynek oczekuje również na glosowanie nad zmianami w systemie KRUS, które może okazać się prawdziwym testem siły parlamentarnej koalicji rządzącej i będzie zwiastunem przepychanek parlamentarnych nad planem Hausnera.

Wsparcie na odchyleniu rysuje się na poziomie 1,4/1,5%, dalej 1,2/1,0 (kluczowe). Opór 2,10 2,30(silny). Momentum wzrostowe utrzymuje się powyżej poziomu 1,0/ 1,2%. Wszelkie ruchy nie powodujące złamania tego wsparcia traktujemy jako korekty w trendzie wzrostowym. Potencjalny zakres wahań w dniu dzisiejszym 1,5-2,3/2,5%.

Rekomendacja Gra w range 'u 1,5-2,3/5 lub niewielki long 1,9 Target 2,3%/2,5% Stop 1,5%

USDPLN (3,8320)- kurs znalazł wsparcie w rejonie 3,80/81.

Wyjście powyżej poziomu 3,84/85 będzie oznaczało, że mamy do czynienia z zakończeniem sekwencji korekcyjnej ostatnich wzrostów, co z kolei otworzy drogę do testu 3,86 i 3,88. Wskaźniki momentum osłabły i kurs przeszedł do fazy konsolidacji. Wskazania wskaźników są dość mylące sugerując możliwość ukształtowania lokalnego maksimum jak i możliwość kontynuacji wzrostów. Modelowo USDPLN jest na sprzedaż jednakże wobec utrzymującego się negatywnego sentymentu wobec PLN ciężko nakłaniać do tego rodzaju ruchów.

EURPLN (4.8040)- kurs porusza się w range'u 4,78-4,81/2.

Wczorajsza formacja głowy i ramion z linią szyi na poziomie 4,775 została obroniona i kurs przeszedł do fazy konsolidacji. Wskazania modelowe na EURUSD zaczynają wskazywać ruch do góry w kierunku 1,26, co może skutkować także we wzroście kursu EURPLN.

Rekomendacja modelowa: Long 4,79 T 4,81/82 S 4.7750.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WFB: zmian planu Hausnera ciąg dalszy