WFOŚiGW skierował pozwy przeciwko rodzinie "króla żelatyny"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-04-2005, 15:46

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi pozwy przeciwko Annie i Halinie Grabek - córce i żonie "króla żelatyny" Kazimierza Grabka - oraz trzem spółkom, kontrolowanym przez rodzinę Grabków. Spółki nie spłacały  pożyczek zaciągniętych w Funduszu i są mu winne ponad 13 mln zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Łodzi skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi pozwy przeciwko Annie i Halinie Grabek - córce i żonie "króla żelatyny" Kazimierza Grabka - oraz trzem spółkom, kontrolowanym przez rodzinę Grabków. Spółki nie spłacały  pożyczek zaciągniętych w Funduszu i są mu winne ponad 13 mln zł.

Jak poinformował PAP we wtorek Robert Kozubal z łódzkiego WFOŚiGW, Fundusz domaga się wydania nakazu zapłaty w sprawieudzielonych pożyczek, które rodzina Grabków zaciągnęła na budowę zakładu utylizacji odpadów poubojowych w Zgierzu, a który w rzeczywistości jest zakładem produkującym żelatynę.

 "Skierowanie pozwów oznacza przeniesienie windykacji długu na drogę sądową i uzyskanie w ten sposób sądowych nakazów zapłaty. Jeśli sąd przychyli się do argumentacji Funduszu, będzie można myśleć o egzekucji zastawów rejestrowych wyznaczonych na maszynach i urządzeniach fabryki w Zgierzu oraz hipotece działki, na której ją zbudowano. Otworzy to drogę do działań komornika" - wyjaśnił Kozubal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / WFOŚiGW skierował pozwy przeciwko rodzinie "króla żelatyny"