WhatsApp szuka nowego dyrektora

ŁO
opublikowano: 27-11-2018, 08:51

Neeraj Arora ogłosił, że potrzebuje trochę czasu na podładowanie swoich baterii i bycie z rodziną.

Neeraj Arora, dotychczasowy dyrektor ds. biznesowych w aplikacji WhatsApp ogłosił, że po siedmiu latach odchodzi ze spółki.

Zobacz więcej

Aplikacja WhatsApp

Bloomberg

- Jestem przekonany, że WhatsApp będzie nadal przez wiele lat prostym, bezpiecznym i zaufanym produktem komunikacyjnym - napisał Neeraj Arora na Facebooku. 

Menedżer był związany z aplikacją jeszcze przed przejęciem jej przez Facebooka w 2014 r. Potentat branży mediów społecznościowych wyłożył wtedy na komunikator 19 mld USD.  

Arora w swoim wpisie podziękował jednocześnie Brianowi Actonowi, współzałożycielowi WhatsAppa, który opuścił koncern Marka Zuckerberga w zeszłym roku.  

TechCrunch przypomina, że początkowo Facebook deklarował, że przejmowane aplikacje mogą rozwijać się niezależnie, ale z czasem nastąpił zwrot w tej strategii. Jan Koum, współzałożyciel i prezes WhatsAppa ogłosił swoje odejście w kwietniu, a Kevin Systrom i Mike Krieger, założyciele Instagrama podjęli podobną decyzję we wrześniu.  

Odejście Arory to kolejny cios dla Facebooka, który w tym roku musiał sobie radzić z kilkoma aferami. Ostatnia z nich wybuchła w listopadzie.

Dziennik „The New York Times” twierdzi, że Facebook wynajął prawicową firmę PR, która dyskredytowała krytyków spółki twierdząc, że są oni agentami filantropa-miliardera George’a Sorosa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy