WhatsApp uruchomił komunikator dla małych przedsiębiorstw

  • PAP
opublikowano: 19-01-2018, 15:20
aktualizacja: 19-01-2018, 15:21

Należący do Facebooka WhatsApp wprowadził nową bezpłatną aplikację WhatsApp Business. Komunikator ma ułatwiać małym przedsiębiorstwom kontakt z klientami, oddzielanie komunikacji służbowej i prywatnej oraz poprawę widoczności firmy.

Według zapewnień twórców WhatsApp Business powstał w odpowiedzi na popularność podstawowej wersji komunikatora wśród przedsiębiorców. Według badań Morning Consult z WhatsAppa do komunikacji z klientami i rozwijania swojej działalności korzysta ponad 80 proc. małych firm w Indiach i Brazylii.

Aplikacja WhatsApp
Aplikacja WhatsApp
Bloomberg

Konta WhatsApp Business będą oznaczane jako firmowe. Korzystający z WhatsApp Business mogą ustawić profil przedsiębiorstwa z opisem działalności i danymi kontaktowymi. Po wykazaniu zgodności zarejestrowanego w aplikacji numeru telefonu w aplikacji z numerem firmy WhatsApp będzie oznaczać konto firmowe jako "potwierdzone". Dodatkowa funkcjonalność aplikacji z myślą o firmach obejmuje również system gotowych wiadomości, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wiadomości powitalne z opisem firmy, a także proste statystyki użytkowania.

WhatsApp Business jest na razie dostępny wyłącznie na smartfony z systemem Android we Włoszech, Meksyku, USA i Wielkiej Brytanii. W pozostałych krajach świata aplikacja będzie wprowadzana do sklepu Google Play falowo. Na jednym urządzeniu mobilnym mogą działać obie wersje komunikatora. Wiadomości WhatsApp Business mogą być również wysyłane i odbierane z komputera dzięki integracji z WhatsApp Web.

Początkowo niezależny WhatsApp od 2014 roku jest własnością Facebooka. Z aplikacji telekomunikacyjnej umożliwiającej prowadzenie prywatnych i grupowych rozmów (tekstowych i głosowych) szyfrowanych protokołem Signala korzysta ponad 1,3 mld ludzi w 180 krajach świata. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane