WhatsApp został ukarany grzywną w wysokości 5,5 mln EUR

opublikowano: 19-01-2023, 16:22
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

WhatsApp, spółka zależna Meta, została w czwartek ukarana grzywną w wysokości 5,5 mln EUR (5,95 mln USD) przez irlandzkiego komisarza ds. prawa (DPC) – podaje agencja Reutersa.

DPC przekazał WhatsAppowi, aby ten ponownie ocenił, w jaki sposób wykorzystuje dane osobowe w celu ulepszenia usług. W tym miesiącu podobne skargi dotyczyły innych platformom Meta, Facebooka oraz Instagrama. Stwierdzono, że Meta musi ponownie ocenić podstawę prawną, na której kieruje reklamy za pomocą danych osobistych.

Rzecznik WhatsAppa przekazał, że zamierza odwołać się od decyzji i że jest głęboko przekonany, że sposób, w jaki działa jego usługa, jest poprawny zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym.

DPC ukarał WhatsAppa grzywną w wysokości 225 mln EUR we wrześniu 2021 r. za naruszenia, które miały miejsce w maju 2018 r., w tym samym okresie, co skarga rozpatrzona w czwartek. WhatsApp jest w trakcie odwoływania się od tej grzywny do irlandzkich sądów.

Regulator nałożył dotychczas na spółkę Meta grzywnę w wysokości 1,3 mld EUR i ma 10 innych otwartych dochodzeń dotyczących jej usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane